FBK Olimpija 2 - 3 FBK Insport Mladi

September 24, 2016 - 10:30 at Vojašnica Edvarda Peperka

Matjaž Vrečič: “Na prvi tekmi sezone smo imeli imenitne možnosti za zmago, ki pa nam jih je odvzela nezbranost in morda pomankanje kondicije v zadnji tretjini. Od samega začetka smo držali igro v svojih rokah in nismo dopuščali, da bi Ločani svoje napade uspešno zaključevali. V prvi tretjini smo imeli dva powerplaya, ki smo ju zaključili predčasno, z zadetkom v nasprotnikovi mreži. Drugo tretjino se rezultat kljub napadalni igri na obeh straneh ni spremenil. Po nespametnih prekrških sta bila izključena dva igralca, vendar nasprotnik igre z dvema igralcema več ni uspel pretvoriti v zadetke. V zadnji tretjini je ekipa Insporta z željo po zmagi začela izkoriščati naše napake v obrambi in neučinkovitost v napadu. Točke s tekme, v kateri je bil rezultat vse do 45. minute 2:0 v našo korist, so v izdihljajih tekme domov odnesli gostje s tremi zadetki. Čestitke debitantom in prav tako vratarju Snedicu, ki je nekajkrat rešil naša vrata.”

14390779_665882446909989_7637235028769645345_n

Blaž Šircelj: “Letošnjo sezono smo začeli v zelo spremenjeni postavi, odšlo je nekaj pomembnih igralcev, imamo tudi težave s poškodbami. Vedeli smo, da je ekipa Insport mladi sestavljena iz mlajših igralcev, ki so tehnično zelo dobro podkovani. Prve dve tretjini smo se uspešno branili, v napadu žal nismo še dovolj uigrani. Zadnja tretjina pa je kot že mnogokrat pokazala naše pomanjkljivosti in smo prejeli tri zadetki ter ostali praznih rok, čeprav smo si po mojem mnenju zaslužili vsaj točko. Toda sezona je še dolga, nasprotniki pa vse prej kot lahki in zato bomo morali na treningih še bolj trdo garati, da bo prišel rezultat. Olimpija!”